Magico M2

F-35 savaş uçağının dış kabuğu ile aynı yapıya sahip bir konstrüksiyon. Alüminyumla karşılaştırıldığında dayanıklıklık/ağırlık oranı 60 kat artarken genel ağırlıkta %50 azalma!  İç hacimden ödün vermeden %30 daha ufak dış ölçüler!

M2’nin kasası için de Magico M6’nın kasa yapım teknikleri kullanılıyor.

Çoklu karbonfiber katmanlar birleştirilerek 95mm kalınlıkta, monokok bir gövde elde edilmiş.

Kıvrımlı iç ve dış duvarlar hem içeride oluşabilecek durağan dalgaların, hem dışarıda oluşabilecek ses kırılmalarının önüne geçiyor.

Kabin içerisindeki üç akslı iskelet yapısı ve önden arkaya doğru yerleştirilmiş üç adet gergi çubuğu öylesine sağlam bir yapı ortaya koyuyor ki, hem istenmeyen titreşimler ve renklenmeler önleniyor hem de tüm hoparlör üniteleri çarpıcı bir çözünürlük ve dinamiklikte çalışabiliyor. M2’nin, tamamı Magico’ya ait 4 ünitesi son teknoloji Alman malı Mundorf marka komponentlerin kulanıldığı Eliptik Simetri Filtre topolojisi (24dB Linkwitz-Riley) ile akustik olarak birleştiriliyor.

Özel üretim, polimer yapılı bir kasa içerisindeki orta ses ünitesi, hem kontrol ve berraklık için destek buluyor hem bas ünitelerinin güçlü arka dalgalarından korunuyor. Orta ses üniteleri için özel kasa yöntemi, Magico’nun 3 yollu hoparlör tasarımlarına, değişik şekil, büyüklük ve materyaller ile uzunca bir süredir uygulanıyor.

M2 üzerinde de M3 ve M6’daki gibi, elmas kaplı berilyum diyaframlı 28mm çapında tiz ünite bulunuyor. Berilyum kubbe ve üzerine elmas uygulamasıyla, tamamen elmastan oluşacak bir kubbenin getireceği ekstra ağırlığın önüne geçilmiş. Yanı sıra, endüstride eşine rastlanmayan, mükemmele yakın bir ağırlık/sağlamlık oranı elde edilmiş. Yeni tiz ünite, ekstra uzun gezinimi ve neodimyum bazlı motor sistemi ile M2’nin güç kaldırma ve hassasiyet özellikleriyle uyumlu. M2’nin aşırı geniş dağıtım karakteristiği ve aşırı düşük distorsiyon ölçümlerine de sadık.

Magico, yeni ve üstün teknoloji hoparlör konilerinde Grafen kullanan Dünya’daki ilk üreticilerden. Grafen’in pek çok sıradışı özelliği var; en kuvvetli çelikten bile 100 kat daha güçlü bir malzeme. M2 üzerinde kullanılan yeni 123mm orta ses ve 178mm bas ünitelerinin konileri Çok Duvarlı Karbon XG Nanografen’den. Bu malzeme, aşırı sert, yeni bir karbon örgü kullanılarak üretiliyor ve önceki Magico’larda bulunanlardan %20 daha hafif ve %300 daha sert yapıda.

M2’nin 178mm çaplı iki bas ünitesi hem ideal oda entegrasyonu hem alt bas frekanslarının hızlı ve net oluşması için dikey yerleştirilmiş. Son teknoloji FEA simülasyonları kullanılarak yapılan iyileştirmelerle müzikle alakalı oluşabilecek distorsiyonların önüne geçilmiş.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Üniteler: 
1 x  28mm elmas kaplı berilyum koni tiz
1 x 123mm Grafen Nano-Tec orta ses ünitesi
2 X 178mm Graphene Nano-Tec Bass

Hassasiyet: 88dB
Empedans : 4 Ohm
Frekans cevabı : 26 Hz – 50 kHz
Tavsiye edilen güç : en az 50W rms

Boyutlar:
114.3cm Y x 44.45cm D x 20.32cm G
(MPod Standlar dahil)

Ağırlık: 75 kg

M2’nin şaşırtıcı ses performansına bir katkı da MPOD ayaklardan geliyor. MPOD ayaklar CLD’nin (Constrained Layer Damping) bilimsel ve belgelenmiş prensiplerine dayalı üretilen ve Magico’ya göre bir cihazdan ve onun platformundan istenmeyen titreşimleri uzaklaştırmada en işe yarar eleman. Büyük bir ağırlık altında çalışan MPOD’lar, bir taraftan titreşimi en iyi şekilde yok ederken diğer yandan zemin ile mükemmel birleşimi sağlayarak hem gürültüyü engelliyor hem ses kalitesine katkıda bulunuyorlar. M2 ile birlikte gelen 3 Nokta MPOD ayaklar, şık bir kutu içerisinde, 6’sı bir arada ve arada bir hoparlör gergi çubuklarını sıkıştırmak için kullanılacak profesyonel kalitede bir tork anahtarı ile birlikte geliyor.

Makale ve incelemeler