Ara
Close this search box.
2018 haziran ayında sefere çıkan 77m motoryat GO, merkezi AV-IT sistemi ve aydınlatma otomasyonu ile görenlere parmak ısırtıyor.

Extron 6400 seri fiber matris dağıtıcı ve alıcıların kullanıldığı sistemde otomasyon, Crestron işlemciler ile yönetiliyor. 6400 matris altyapısı, sisteme hem kullanım kolaylığı hem müthiş bir esneklik kazandırıyor. Öyle ki, hangi kabine hangi uydu alıcının sinyalinin gitmesini istiyorsanız bir iPad üzerine kurulu matris ile basit ve kolay belirleyebiliyorsunuz. Keza, ECDIS vb bilgilerin hangi kabinlerde görülmesini isteniyorsa hızlı ve kolay ayarlamak mümkün.

Anında film ve anında müzik için sektör öncüsü Kaleidescape eğlence sistemi yer alan motoryat’ta ayrıca iki adet güçlü sunucu üzerinde Plex server çalışıyor. AppleTV’ler üzerinde çalışan Plex medya oynatıcılar ile bu sunucudaki özel film ve müzik arşivine anında ulaşmak mümkün.

Kabinlerde kumanda olarak Launchport barınaklara sahip iPad miniler ve Crestron duvar panelleri kullanılıyor. Tüm aydınlatma altyapısı ve odalardaki tuş takımları Crestron marka.

Su altı lambalarıyla birlikte deck tavanlarındaki LED şeritlerin renkleri iPad üzerindeki renk skalasından anında değiştirilebiliyor. Bu renklerin her değişiminde motoryat doğal olarak farklı bir kimliğe bürünüyor.

Sonance marka üstün kaliteli tavan hoparlörlerini de yine Sonance’ın ileri teknoloji dijital amfileri seslendiriyor. Amfilerin network üzerinden ulaştığınız menülerinde tavan hoparlör modeline göre önayarlı eq seçilerek en uygun tonlama elde edilebiliyor. Açık alanlarda ise IP67 özelliğine sahip Terra marka hoparlörlere JamesL. dip-bas hoparlörler eşlik ediyor.

Kerio firewall eşliğinde Windows Active Directory ve Radius Server ile motoryat’ın network güvenliği de maksimum seviyede korumaya alındı.

Motoryat’ta kullanılan tüm TV asansörleri FutureAutomation, ayna TV’ler ise ad-notam marka. Tüm AV rack’ler ise MiddleAtlantic firmasından temin edildi.