75. Kuruluş Yıl Dönümü Serisi Model 30

SME, 75. yılına 2021’de dünyanın en iyi pikap ve kol üreticisi olarak girmekten gurur duyar. Ses efsanesi Alastair Robertson-Aikman tarafından 1946’da kurulan, son derece saygın ve ikonik bir İngiliz markası olarak konumunu 75 yıl sonra da sunmaya devam ediyor.

Diamond Anniversary, 1946’daki kuruluşundan bu yana benzersiz bir üst düzey ses şirketi olma yolunda birçok büyük başarıya imza atmış ve atmakta olan SME’nin uzun tarihinde önemli bir kilometre taşıdır.

Şanlı geçmişini ve heyecan verici geleceğini kutlamak için SME, bu özel Diamond Anniversary pikabı, ödüllü ve çok beğenilen amiral gemisi Model 30 üzerine inşa etti. Diamond Serisi Model 30’un makine işçiliğini, kesin hassasiyeti, keskin çizgileri ve yaratıcı kozmetik profili ortaya koyuyor. El yapımı ince detay da SME’nin ünlü olduğu el işi ustalığın bir ifadesi. Siyah krom kontrast, bu ayırt edici ses mühendisliği şaheserini vurgular ve tamamlar.

Model 30/2 ve Model 30/12 modelleri bulunmaktadır

Model 30/2

Birçok özgün tasarım özelliği ile Model 30/2 benzersiz bir pikaptır. Kritik ayarlamalar veya kurulum prosedürleri yoktur. Kusursuz yapısı ve bitişi, SME’yi mühendislik mükemmelliği için bir deyim haline getiren tesislerden ve tavizsiz kalite kontrolünden kaynaklanmaktadır. Almanya’nın AUDIO’su tarafından ‘tüm zamanların en iyi pikabı’ olarak değerlendirilen Model 30/2, bir analog koleksiyonun şanslı sahibi için kalıcı müzik keyfinin anahtarı olabilir.

İnce bir döner tablanın hareketli parçaları çok önemlidir. Model 30/2’nin iş mili 170,5 mm uzunluğunda ve 19 mm çapındadır. Milin çalıştığı masif sızdırmaz muhafaza ve ayrı ayrı monte edilmiş sinterlenmiş bronz yataklar, 7 kg ağırlığındaki 330 mm çaplı plakanın yeterince desteklenmesini sağlamak için gereken cömert oranlardadır. Model 30/2’nin mükemmel dinamikleri ve adım kararlılığı, büyük ölçüde bu bileşenlerin tasarımında ve uygulamasında gösterilen büyük özenin sonucudur.

Model 30/12

Tanınmış Model 30/2’nin daha büyük bir versiyonu, dokuz, on ve on iki inçlik kolları kabul eder, ancak özellikle heyecan verici Seri V-12’ye yöneliktir. Seri V-12 kol, açısal hata distorsiyonu açısından dokuz inçlik bir koldan %27 daha iyi performans sunar. Kusursuz yapısı ve bitişi, SME adını ses mühendisliği mükemmelliği için bir deyim haline getiren tesislerden ve tavizsiz kalite kontrolünden kaynaklanmaktadır.

SME, 1959’dan beri (60 yıl) pikap kolları üretmektedir ve kazanılan tasarım ve mühendislik deneyimi, Model 30/2’ye uygulanmıştır. Birçok kişi tarafından “dünyanın en iyi pikap kolu” olarak kabul edilen SME Series V’i tamamlamak için oluşturulmuş hassas bir pikaptır. Dübeller, birden fazla kol kullanılıyorsa, kol montaj kaidesinin hızlı bir şekilde değiştirilebilmesi için konum doğruluğu sağlar. Series V GPD kol modeline tamamlayıcı olarak tasarlandı.

Sese herhangi bir etki yok, alt şasi, altmış amaca yönelik kalıplanmış ‘O’ halkaları şeklinde yüz yirmi kauçuk iplik üzerine asılı. Ustaca bir ankraj yöntemi, bunların anında çıkarılmasına veya değiştirilmesine izin veriyor.

Alt şasi hareketi, destekleyici kolonların her birinde bir tane olmak üzere dört akışkan damperi tarafından disipline edilir. Bunlar, aşmayı ortadan kaldırır ve neredeyse sıfır Q kurtarma sağlar. Akustik geri beslemeyi önlemek için gereken izolasyon, istenmeyen reaksiyona giren enerjinin ‘toprağa’ iletildiği sönümleme sıvısının dirençli kuplajıyla köprülenir. Bu işlev, önerilen ayarları vermek için bir gösterge ile birlikte kullanılabilen veya bireysel koşullara uyacak şekilde değiştirilebilen düzelticiler aracılığıyla ayarlanabilir.

330 mm (13”) çap, 7,5 kg (17 lbs). Yüz, düz bir yüzeyden daha iyi arayüz oluşturduğu bulunan ince bir kaydırma ile işlenmiştir. Önemli bir refleks kıskacı, ciddi kayıt çarpıtma mevcut olduğunda bile tabla ile maksimum temas sağlar. Alt şasi/kol montaj kartı arayüzü, uzatmalı olarak sönümlüdür ve gerektiğinde dokuz inçlik pikap kollarının montajına izin vermek için montaj kartı tersine çevrilebilir.

Döner tabla, 8 kutuplu Neodimyum mıknatıslara ve 3 entegre Hall etkisi sensörüne sahip 3 fazlı, fırçasız bir çıkış motoru tarafından çalıştırılır ve 2,5 kg (5,5 lbs) ağırlığının yanı sıra ayarlanabilen üretan yuvaları üzerinde izole edilmiş olması nedeniyle neredeyse titreşimsizdir. doğru kayış konumlandırma.

Elektronik kontrolör, motor kontrolü için optimize edilmiş yüksek performanslı bir mikroişlemci kullanır. Kapalı döngü hız kontrolü, orantısal artı integral (PI) algoritması kullanılarak gerçekleştirilir. Hassas adım hızı ayarı, seçilen hızın +/- %0.01’lik artışlarına/azalmalarına izin verir. Hız aralıkları: 33.3, 45 & 78 rpm.

Mevcut şebeke voltajları 90-110V, 105-125V ve 220-240V 50/60 Hz’dir. Lütfen sipariş verirken belirtiniz.

Boyutlar: 450 x 350 x 220 mm
Net ağırlık: 42 kg 
Kutu ağırlığı: 58 kg