Hassas mühendislik ürünü SME Synergy Turntable, dahili bir pikap katı ve fabrikada eşlenmiş MC kartuş ile, SME’nin ilk entegre pikabı. Synergy, SME’nin birinci sınıf ses ürünleri yaratmaya devam etme ve en üst düzeyde plak çalar deneyimini ödün vermeden sunma tutkusunun bir örneği.

Synergy, magnezyum kol, MC kartuşu ve yerleşik pikap katına sahip, benzersiz, hassas mühendislik ürünü entegre bir pikaptır. Çok beğenilen SME Seri IV kol, Ortofon’un ‘özel serisi’ MC Windfeld Ti kartuşu ve NAGRA tarafından özel olarak tasarlanmış bir pikap katı ile birlikte Crystal Cable’ın mono kristal gümüş kablolarıyla birleştirilmiş Synergy, tamamen yeni bir pikap tasarımıdır. Üzerinde minimum kullanıcı kurulumu gerektiren fabrikada yapılandırılmış entegre döner tabla ünitesi bulunan Synergy’nin tasarımı kompakt, şık ve modern olup, bir SME ürünü olduğu anında farkedilir. Hassas mühendislik ürünü bileşenleri, ayrıntılara gösterilen yüksek özeni ve SME’nin dünya çapında ün kazandığı işçiliğini bir araya getiren Synergy, her şeyden önce olağanüstü bir müzik dinleme deneyimi sunar.

 

  • Doğal, Açık ve Dinamik Ses
  • Yüksek Kütle ve Küçük Ayak İzi
  • Yakın Tolerans Hassas Rulman
  • İzole Süspansiyon
  • Hassas Magnezyum Tonearm
  • Kristal Kablo Ses Kablosu ve Dahili Kablolama
  • Nagra Dahili Pikap Katı, Tamamen Ayarlanabilir
  • Ortofon MC Windfeld Ti Kartuş
  • Minimum Kurulum ile Fabrika Yapılandırılmış

Synergy Wins the WHAT HIFI? 2019 Temptation Award

“We love the way this SME transports us into recording sessions, delivering music with all the transparency, verve and sophistication it deserves.”

Click to Read the Full Review

Elektronik kontrol ünitesi, motor kontrolü için eniyileştirilmiş yüksek performanslı bir mikroişlemci kullanır. Kapalı döngü hız kontrolü, orantısal artı integral (PI) algoritması kullanılarak gerçekleştirilir. Hız aralıkları 33.3, 45 ve 78 dd’dır ve seçilen hızın +/- %0.01’lik artışlara/azalmalara izin veren hassas hız ayarı bulunmaktadır.

 

Elektronik kontrol devresi ve güç kaynağı ünitesi, CNC ile işlenmiş harici bir tek parça kasaya yerleştirilmiştir. Bu yeni tasarım, tam izolasyon ve destek ile elektronik için mükemmel bir ortam sunar. Hız seçim kontrolleri, LED göstergeler ile ön panele monte edilmiştir.

Based on the renowned SME Series IV, S

Ünlü SME Seri IV’ü temel alan Synergy’nin kolu da aynı, benzersiz tek parça basınçlı döküm magnezyum boruyu kullanmaktadır. Akustik olarak ölü olması için içten sönümlüdür, 10 mm ABEC 3 bilyalı yatak yuvalarına sahip hassas bir boyunduruk muhafazasına monte edilmiştir. Bu benzersiz SME montajı, yüksek sertlik sağlar ve kol pikaba takılmadan önce rulmanların kritik olarak ayarlanmasına olanak tanır. Boyunduruk, 23 mm çapındaki ısıl işlem görmüş, taşlanmış ve honlanmış çelik sütuna, eğilmeye direnmek için geniş aralıklı bir çift 17 mm ABEC 7 bilyalı yatak yuvasına monte edilmiştir. Kartuş montaj kovanı, parazit rezonansını önlemek için hassas şekilde işlenmiştir ve emaye içermez. Dahili kablolama, uzman üst düzey ses kablosu üreticisi Crystal Cable tarafından sağlanmaktadır.

nergy’s tonearm uses the same unique one-piece pressure die-cast magnesium arm tube. Internally damped to be acoustically inert, it is mounted on a precision yoke housing with 10mm ABEC 3 ball bearing races. This unique SME assembly gives high rigidity and allows the bearings to be critically adjusted before the tonearm is installed to the turntable.  The yoke is mounted to the 23mm diameter heat treated, ground and honed steel pillar, with a pair of 17mm ABEC 7 ball bearing races that are widely spaced to resist tilt.  The cartridge head shell mounting is precision machined and enamel free to avoid interference resonance.  Internal wiring is supplied by specialist high end audio cable manufacturer Crystal Cable.

Sese etki yapmaması için alt şasi, amaca yönelik kalıplanmış ‘O’ halkaları şeklinde form verilmiş yüz yirmi adet kauçuk iplik ile asılı duruyor. Ustaca bir ankraj yöntemi, bunların anında çıkarılmasına veya değiştirilmesine izin vermektedir.

Synergy, hemen kullanım için takılmış ve fabrikada ayarlanmış Ortofon’un ‘özel serisi’ MC Windfeld Ti kartuş ile birlikte gelir. Genel sertlik ve kartuş ağırlığı için eniyileştirilmiş bir gövde çekirdeği oluşturmak için ince titanyum parçacıklarının birbirine kaynaklandığı şirketin SLM (Seçici Lazer Eritme) teknolojisini kullanan MC Windfeld Ti, altın kaplamalı 6NX oksijensiz bakır Aucurum bobinleri ile donatılmıştır. Firmanın ince ve hafif profili ve aşırı büyük dikey temas alanı ile ünlü Replicant 100 elması özel tasarım bir dirseğe tutturulmuş olarak paketi tamamlıyor. 7 ohm’luk düşük çıkış empedansı ve 0,2 mV’luk orta çıkış voltajı ile bu yüksek kalibreli kartuş Synergy’nin entegre pikap katı için mükemmel bir ortak.

Housed within Synergy’s main chassis, the ultra-compact phono stage is specially developed for Synergy by NAGRA. The phono stage is 12v with an external Nagra power unit, offering complete separation from other power sources. Utilising premium grade electronic components, the amplification is provided by individually selected and matched bipolar transistors combined with high end quality capacitors and precision MELF (Metal Electrode Leadless Face) resistors. The MC input transformers are designed, engineered and wound in-house by Nagra, benefitting from the company’s unique experience in this precision field. Connected to the tonearm by Crystal Cable, this drastically reduces unwanted interference to the sensitive signal. The NAGRA phono stage comes factory configured, set up and matched with the highly acclaimed Ortofon MC Windfeld Ti cartridge. The built-in phono stage resistor values are fully adjustable should the user want to change the cartridge type at a future date.

Synergy, ses kolunun içine yerleştirilmiş, pikap katı ve kartuşla birleştirilmiş Crystal Cable’dan birinci sınıf bir sinyal kablosuyla donatılmıştır. Minyatür formatta saf mono kristal gümüş iletkenler. Kıymetli metali en saf haliyle sunuş müzikal performansı bir üst seviyeye çıkarıyor.

Net ağırlık: 24.5 kg

Kutu ağırlığı: 29.5 kg

Genişlik 370.00 mm

Derinlik 350.00 mm

Yükseklik 178.00 mm