TERRA SPEAKERS

Terra’nın ‘tüm hava koşullarına’ uygun hoparlörleri;

Teras, bahçe ve havuz kenarlarında geniş kullanım buluyor. Hava ve dış ortam koşulları ne kadar sert olursa olsun etkilenmeyen bu hoparlörlerin yüksek standard üretimleri kadar sesleri de harika.


Manyetik Sıvıda Merkezleme Sistemi (MFCS™)

Tipik bir hoparlör sürücüsünde koni ile bobin arasında ‘örümcek’ diye adlandırılan bir yapı bulunur. Bu yapı doğal olarak sürücünün ses çıkışında, özellikle yüksek ses seviyelerinde, ikinci bir hoparlör konisi gibi davranarak, kirliliğe neden olmaktadır. MFCS teknolojisinde örümcek ve onun olumsuz katkıları bertaraf edilmektedir. Örümcek yerine özel formüle edilmiş manyetik bir sıvı kullanılmakta ve ses bobini ile koniden oluşan kurulum bu sıvı içerisinde merkezlenmektedir.

Bu tasarımın birden fazla faydası var:

Daha kaliteli ve temiz bir ses
Daha iyi koni esnekliği ve kontrolü; daha mükemmel ve daha hassas çalışan ses bobini
Yüksek ses seviyelerinde koninin esnemesine mani olmaz
Manyetik sıvı, sıradan hoparlörlerdeki hava boşluğuna nazaran çok daha fazla soğutma sağlar, bu da, daha fazla güç ve güvenilirlik demektir.
Süspansiyon sıvısı zamanla bozulmaz
MFCS, sıradan naylon ya da bezden yapılan örümceklere nazaran her tür zor koşula dayanıklıdır.
Anotlanmış seramik alüminyum diyafram (ACAD) kullanımına olanak verir


Anotlanmış seramik alüminyum diyafram (ACAD)

Terra’nın ana prensiplerinden biri, hoparlör için en iyi materyal seçiminin, hem hafifliği hem dayanıklığı nedeniyle, metal bir koni olacağıdır. Terra’ya özel anotlama metodu ile seramik bir sandviç üretilmekte, böylelikle tek parça alüminyum koni (toz kapağına gerek yok) hem güçlendirilmekte hem çınlamaya karşı sönümlenmektedir. İşlem sonucu ortaya çıkan koni, her tür iç ve dış hava koşullarına dayanabilmekte, bas ve orta seslerde istisnai netlikte ve mükemmel detaylı ses yaratmaktadır.

AC Seri:

AC Seri ürünler her koşula dayanıklı UniCavity™ kutulara monte edili hoparlörlerden oluşuyor. İstediğiniz her yerde mükemmel ses kalitesi sunacak bu ürünler sürekli ağır hava koşullarına maruz kalabilecek şekilde tasarlanmışlardır. Dairesel dökümlü polipropilen kabinler, bir yandan sürücüleri sağlam bir şekilde tutarken diğer taraftan ses kirliliklerin önüne geçmektedir.

CA Seri: 

AC seri gibi yine tüm hava koşullarına dayanıklı malzemeden oluşan CA seri hoparlörler tavan ya da duvara hemen hemen sıfır seviyede monte edilebilme özelliğine sahipler. Hayal edebileceğiniz hemen her yerde; saunalarda (doğrudan sıcaklık kaynağının üzerine değil tabi), yüzme havuzlarında, teras ve bahçelerde, okyanus aşırı sefer yapan yatlarda, gemilerde.